Двајца пациенти позитивни на Ковид-19 починаа од компликации поради инфекцијата, објави Алсат. Како што дознава редакцијата на „Алсат“ едниот од починатите е од Скопје, а другиот од Струга.

Со ова, вкупниот број на починати лица достигна 32 лица.

Во последниве 24 часа „Алсат“ објавува дека во земјава се регистрирани 48 новозаболени пациенти од Ковид-19, со ова вкупниот број на заболени во Македонија достигнува 711 лица.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.