На социјалните мрежи се простуваат од Владимир Змејковски од Форумот на слободоумни патриоти. Змјковски беше еден од основачите на ВМРО-ДПМНЕ.

Не можам да поверувам

Немам зборови мислев дека сум јак човек но ова ме скрши војводо мој Лисички со јака болка и солзи во очите денс добив телефон дека си починал а не се поздравивме.

Толку многу те сакав и почитував

.

Ми беше идеал и насока.

Ме учеше да бидам поштен

Ме учеше да ја сакам Македонија

Ми беше повише од даскал а те сакав како Татко

Денес е црн ден за Лисиче И ВМРО

ПОЧИВАЈ ВО МИР НО ЗНАЈ КЕ БИДЕШ СЕКОГАШ ШРЕД МЕНЕ И НИКОГАШ НЕМА ДА ЈА ИЗНЕВЕРАМ ИДЕЛОГИЈАТА НАША

Владе Владе Владе

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.