Лазе Најдовски, за кого во јавноста се ширеа апели за донации за негово лекување, ја загуби битката со Ковид-19.

Пријателите на Лазе се простуваат од него на социјалните мрежи, изразувајќи сочувство до семејството.

Неговата здравствена ситуација драстично се влоши како последица на Ковид-19, по што граѓаните активно се вклучија да му помогнат со цел лекувањето да продолжи во приватна болница.

За жал, тој сепак не успеа да победи во најважната битка.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.