Почина 70-годишниот пациент што скокнал од првиот кат на Ковид центарот во ГОБ „8 Септември“.Тој бил хоспитализиран бил пред пет дена и позитивен на ковид-19.

Од МВР за МИА потрдија дека маж роден 1950 година утрово си го одзел животот откако се фрлил од ковид одделот во болницата „8 Септември“ во Скопје. Пациентот бил хоспитализиран на 5 февруари 2021 година.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.