Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски преку статус на Фејсбук пишува дека побрзо се измисли вакцина против ковид, отколку што и треба на владата време да обезбеди вакцини во земјава.

Побрзо се измисли вакцина против ковид, отколку што и треба на владата време да обезбеди вакцини во земјава. #оставка #неспособнавлада, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Побрзо се измисли вакцина против ковид, отколку што и треба на владата време да обезбеди вакцини во земјава.
#оставка
#неспособнавлада

Posted by Vlado Misajlovski on Thursday, 11 February 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.