Убедлива победа на кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ во општините Илинден и Петровец. Александар Георгиевски и Борче Митевски беа надмоќни кон своите кандидатите на СДСМ.

Ова е одлучен резултат за кандидатите на опозицијата ако се знае дека водат во повеќето општини.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.