До утрово до 7 часот најмногу снег од 65 см наврна на Попова Шапка, а во Битола имаше 33 сантиметри. Синоќа слободно можеше да се скија и да се вози сноуборд по улиците низ градот, бидејќи снегот не беше расчистен.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.