Откако се погрижи за собраниските врати, пратеникот Крсто Мукоски се избори за нови врати. Правилното гласање скапи автомобили носи. Па така „зависниот пратеник“ преку тендерскиот пат стигна до „скромно возило“ ауди. Сега има нова задача – да отвора врати на новото возило со вевчански регистарски таблички.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.