По скандалот на вицепремиерката Радмила Шекеринска која заедно со градоначалникот на Кичево, Дехари позираа пред знамето на УЧК и на Република Албанија, денеска се појавија и нови фотографии на раководството на СДСМ.

Техничкиот премиер Оливер Спасовски без никаков проблем седи на маса а за централно место е истакната сликата на терористичката организација УЧК која е одговорна за многу убиства на деца и жени во Македонија и на Косово.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.