Објавувајќи нова фотографија од неодамнешната средба на министерката за одбрана Радмила Шекеринска и градоначалникот на Општина Кичево Фатмир Дехари, на која двајцата се без маски и заштитна опрема, новинарот Бранко Героски отвори нова дилема во јавноста.

Героски прашува зошто Шекеринска и Дехари не носат заштитни маски и по кој протокол ова е дозволено.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.