Претседателот Стево Пендаровски е во официјална посета на Србија.Тој во Белгра со највисоки почести беше пречекан од неговиот колега Александар Вучиќ. Тема на разговор, покрај односите меѓу двете земји ќе биде и „мини шенгенот“ кој беше промовиран неодамна.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.