Сведокот Ана Камчева пред судот истакна дека Бојан Јовановски и напоменал дека случајот “Империја” би можел да го “снема” за сума од 8 милиони евра.

Тоа според Камчева, била сумата која ја одредила специјалната обвинителка Катица Јанева. Сумата зависела од тоа каква ќе биде одлуката на Врховниот суд, односно дали предметот ќе го преземе Основното јавно обвинителство.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.