Се викаат автопати, но овие патишта во Македонија служат за несреќи и срам. Овојпат, за среќа, ви пренесуваме колективен срам и жал за државата каква што не станавме.

На снимкава објавена на Фејсбук коњ со приколка трча по автопатот во спротивна насока, а по него ита и полиција.

На нашите автопат сме среќавале и кози, но и овци.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.