Тетово и околината е во хаос отккако демонстрантите ја нападнаа полицијата која го бранеше седиштето на ДУИ. Се почна откако граѓаните   мирно протестираа за  поддршка за починатите кои загинаа при пожарот во модуларната болница во Тетово.
Тие прво се степаа со  полицијата а потоа се упатиле кон седиштето на ДУИ во Мала Речица, но таму им беше забранет пристапот. Незадоволните граѓани почнаа да   фрлаат со јајца и со камења кон општинската зграда и притоа дојде до судир и со припадниците на МВР.
Видео Телевизија 24

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.