Зоран Заев пред пред само еден месец посочи дека црвстата рака и непочитувањето на туѓото мислење е симбол на еден режим притоа запрашувајќи ги граѓаните во каква Македонија сакаат да живеат, дали во држава во која владее демократија или режим.

Месец дена подоцна Заев побара разрешување на директорот на пазарниот инспекторат бидејќи му се спротивставил нему и на Артан Груби поради 35-те рамковни вработувања.

Очигледно човекот е пишман, а ние живееме во режим

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.