На лице место во живо ја проверив веста објавена од Максим Димитриевски дека општинските служби се на терен и ќе работат три смени.

Ниту некој чисти, ниту снегот е очистен. Се е под снег и подмрзнато.

Впрочем погледнете сами, напиша Бране Петрушевски од ВМРО-ДПМНЕ на својот фејсбук профил.

 

На лице место во живо ја проверив веста објавена од Максим Димитриевски дека општинските служби се на терен и ќе работат три смени.

Ниту некој чисти, ниту снегот е очистен. Се е под снег и подмрзнато.

Впрочем погледнете сами👇

Posted by Бране Петрушевски on Saturday, 13 February 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.