Не знам дали премногу го удрило сонцето во Дубаи или е заслепен од вртоглавите профити на фирмата на брат му ама нека му каже некој на Љупче дека 7% мигрирани граѓани на затворени граници заради пандемија е ДЕБАКЛ и не е за фалење!

Ова е најнеспособната и најнеработливата влада во историјата, освен ако пљачкосувањето на народот, уништувањето на иднината на младите и тоталниот дебакл и порази во сите сфери, не се работи кои ќе ја направат државата подобро место за живеење, напиша на Фејсбук, Бране Петрушевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.