ОК и што е ефектот од делувањето на Димче Камиказа, објаснува во статус на Фејсбук Бране Петрушевски, пратеник на ВМРО ДПМНЕ во Собранието на Македонија.

Ефектот е еднаков на 0 👇
❌Еуростандард пропадна;
❌Уставен не ја поништи верифкацијата на 8-те пратеници;
❌Декларацијата на Левица не помина;
❌Не го суспендираа законот за Гама;
❌Не е одложен пописот…
✅Само средбите со амбасадорите се реализирани.
Куче што лае, не каса, посебно ако така е дресирано од стопанот, пишува Петрушевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.