Виничани се вредни луѓе, си помагаме, соработуваме, затоа и успеваме, вели кандидатот за градоначалник на Општина Виница од ВМРО-ДПМНЕ, Миле Петков.

Ќе изградиме нов булевар и автобуска станица, а на местото на старата нов модерен паркинг. Младите ќе добијат шанса за современ и економичен дом, за да останат тука во родниот град. Комуналните проблеми ќе бидат решени, а Виничка река ќе биде омилено место за рекреација, посочува тој.

Петков вели дека ја знае секоја педа од градот и дека имаат потенцијал за сериозен развој.

Дајте шанса за новите инвестиции и новите работни места. Време е за промени, им порача Петков на сограѓаните.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.