И пред Зоран Заев, по барање на одбраната, да се појави како сведок во повторното судење за масакрот кај Смилковско Езеро, родителите на убиените момчиња веќе знаеја дека од сè што претходно им вети и рече било лага. Вчера, и од обвинителката Фатиме Фетаи во завршниот говор за еден од најмачните случаи во македонското судство беше изречено она што повеќето го знаеја – Заев лажеше, немаше снимки, немаше докази дека „невини луѓе се во затвор“.

Таткото на убиениот Александар, Горан Наќевски, во име на сите родители неколкупати зборуваше дека биле изиграни од Заев и дека го сметаат за поголем монструм и од убијците.

Во гостувањето во „Во центар“ тој открива и што им ветуваше тогашниот лидер на опозицијата, само да се доцепа до власт:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.