СДСМ нема никаков план за иднината на Македонија. Нашиот народ кажал после свадба, тапани не се потребни, а СДСМ го прави тоа. Изгореа шумите па они тргнаа да купуваат пожарникарски возила и да вработуваат пожарникари, сега во ек на енергетска криза немаат никаков план ни визија. Владата на СДСМ нема кредибилитет од народот и затоа се потребни избори!, вели пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Жаклина Пешевска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.