Го читам Стефан Богоев и морам неколку работи да му пишам вака јавно и отворено:Локалните избори се оддржаа во октомври 2021 година и резултатите од истите се:-ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата – 42 градоначалници + Град Скопје,СДСМ – 16 + 2 од вчера = 18 градоначалници

Бројките во Советници се:

-ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата – 468 советници

-СДСМ – 369 советници

-За Карпош посебно нема да пишувам, бидејќи за тоа како си работел како градоначалник зборува фактот што СДСМ не те кандидираше за втор мандат.

И конечно за крај по однос на анкетите.. Зошто Стефане ова силење по социјални мрежи? Ајде соберете сила со Таче и
да одиме на предвремени парламентарни избори па да видиме каков ќе биде резултатот.

А што викаш за ова?

Но не сакате, бидејќи знаете што мисли народот за вас и вашата политика. Градоначалничките позиции ги изгубивте, а ако одите на предвремени парламентарни ќе ги загубите и функциите на Бихачка, пишува на социјалната мрежа на Фејсбук пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Жаклина Пешевска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.