Драг Зоки, ти благодарам на честитката, едвај чекам да го испиеме првото заедничко кафе.
п.с.
Во Скопје сум, не идам нигде, пиши коа си тука – вака Ивор Мицкоски го искоментира неприсуството на премиерот Зоран Заев на денешната инугурација на новиотпретседател на Македонија, Стево Пендаровски

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.