Претседателот на Македонија Стево Пендаровски остварил средба со сопственикот на Манчестер Јунајтед.

„Со сопственикот на Manchester United Аврам Глејзер, во Давос на Светскиот економски форум разговаравме за подемот на македонскиот репрезентативен фудбал и квалитетот на нашите фудбалери“, напиша Пендаровски.

Тој додава дека разговарале и за Роналдо, „несомнено еден од најдобрите.

Ја имав честа од прва рака да чујам за неговиот иден статус и за најновите засилувања во клубот, заклучува Пендаровски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.