Жестокот е во студиото на последното телевизиско соочување пред почетокот на молкот, помеѓу претседателските кандидати Гордана Силјановска Давкова и Стево Пендаровски.

Пендаровски во очај повторно ја нападна противкандидатката, овојпат обвинувајќи дека државата ѝ подарила стан, иако станува збор за регуларна купопродажба.

Лажете Пендаровски, засрамете се, му порача Силјановска.

Следете го дуелот во живот тука.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.