Претседателот Стево Пендаровски денеска и утре ќе престојува во официјална посета на Сојузна Република Германија.

Како што информираат од неговиот Кабинет, тој ќе оствари одвоени средби со  германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмајер и со министерот за надворешни работи Хајко Маас.

За време на официјалната посета, претседателот Пендаровски ќе биде почесен гостин на вечера организирана од страна на Аспен институтот во Берлин. 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.