Пендаровски утре ќе му го даде мандатот на Заев да се обиде да состави Влада

Претседателот Стево Пендаровски утре напладне мандатот за состав на новата Влада ќе му го довери на лидерот на СДСМ и … Продолжи со читање Пендаровски утре ќе му го даде мандатот на Заев да се обиде да состави Влада