Ивор Мицковски ја коментира изјавата на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски дека противкандидатот Блерм Река ќе му ги земе гласовите во првиот круг на Претседателските избори закажани за 21 април.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.