Претседателот Стево Пендаровски денеска на својот фејсбук-профил упати честитка до новоизбраниот американски претседател Џо Бајден. Според претседателот, САД е нашиот стратешки партнер кој секогаш ја поддржува демократијата во земјава.

Честитки до новиот американски претседател Joe Biden. САД се наш стратешки партнер кои секогаш ја поддржувале демократијата во земјава и нашите евро-атлантски интеграции, напиша претседателот Пендаровски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.