Марија Драгојловиќ среде бел ден вербално е нападната од возрасно машко лице во Младинскиот центар „Сакам да знам” на асоцијацијата ХЕРА. Се заканил дека ќе ја запали и Марија и Центарот. Поддршка за Марија бидејќи никој не смее да биде предмет на дискриминација, објави претседателот на државата Стево Пендаровски на неговиот фејбук профил.

Да реагираме бидејќи ова не смее да се случи повторно, напиша шефот на државата Пендаровски на фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.