Претседателот Стево Пендаровски им честита на македонските фудбалери за играта која ја покажаа на натпреварот со Холандија.

Ви честитам за вечерашната игра момци! Одигравте херојски. Се гордееме со Вас.
На капитенот Горан Пандев му благодарам за досегашниот придонес за македонскиот фудбал, напиша претседателот на „Фејсбук“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.