На интернет сајтот Википедија денеска ново име доби и претседателот Стево Пендаровски, откако вчера истото беше направено и за министерот Бујар Османи.

Пендаровски денеска на Википедија е запишан како „Стево Стока Пендровски“, откако вчера му беше сменето името на Бујар Османи во Бугар Османи.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.