Ако помисливте дека руските пранкери е врвниот државнички срам што може да ни се случи, сте се излажале. Можат нашите и подолу и полошо.

Снимка од неформална средба, пред почеток на прес-конференција, на Стево Пендаровски, Бојко Борисов и Ана Брнабиќ. Стево и Ана се запознаваат, првпат се сретнувааат, а Стево и Борис, пак, се „љубави“ стари.

Сите тројца се наоѓаат во Сараево, на самитот на Процесот за соработка во Југоисточна Европа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.