Претседателот Стево Пендаровски, денеска (11 јануари 2022 година), вторник, ќе го прими претседателот на Република Албанија, Илир Мета, кој е во посета на Република Македонија, соопштија од кабинетот на Претседателот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.