Историскиот успех на македонската фудбалска репрезентација ѝ го честита и претсседателот на државата Стево Пендаровски. И тој како и премиерот во честитката не го спомнува името на државата, Република Македонија.

Историски успех на македонската фудбалска репрезентација!
Браво момци, се гордееме со вас! Одиме на Европско! 🇲🇰

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.