Пехчевскиот крај денеска беше зафатен од пожар. Петте хеликоптери кои денеска полетаа кон Пехчево, но беа повлечени поради исклучителните високи температури, наутро повторно ќе полетаат и ќе гасат пожари. Огнот се уште не е изгаснат! Пожарникарите вечерва остануваат на терен!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.