Цела ноќ гори пожар на потегот помеѓу македонските градови Делчево и Пехчево.

МОМЕНТАЛНО СЕ СЛУЧУВА ОВА ВО БЛИЗИНА НА ПЕХЧЕВО

НЕ МОЖЕМЕ САМИ ,

НИ ТРЕБА ПОМОШ ПЕХЧЕВЦИИИИ…. , објави на социјалните мрежи жител на Пехчево.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.