Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за тоа како ќе се трошат нивните пари, а општината ќе биде транспарентна и отчетна.

Мојот данок има да биде потрошен за нови спортски игралишта во Видобишта и Велгошти, за нова улица во Лакочереј или пак за нов парк и за многу други проекти во општината, а не да заврши за непродуктивни трошоци.

 

Граѓаните има да одлучуваат за сопствените средства, а општината има да биде транспарентна и отчетна.

 

Охриѓани има да бидат господари на своите проекти затоа што тие плаќаат за својот проект за реазлизација во градот – порача Пецаков.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.