Партијата за целосна еманциопација на Ромите-ПЦЕР сака да ја информира јавноста дека владината коалиција е стабилна, владиното мнозинство е стабилно и работиме исклучиво во интерес на граѓаните.

Напредокот на земјата е наша највисока зедничка цел, нашата партија ПЦЕР е дел од владиното мнозинство.

Македонија продолжува со стабилна Влада по демократскиот и европскиот пат.

Ромското прашање ќе биде приоритет во наредниот период на партијата за реализирање на барањата на Граѓаните. Продолжуваме за подобро заедно со нашиот коалицонен партнер СДСМ.

Партија за целосна еманциопација на Ромите – ПЦЕР

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.