Обвинителката Вилма Рускоска потврди дека има судир на интереси адвокатот Стеван Павлески да ја застапува специјалната јавна обвинителка Катица Јанева додека е бранител, тој или неговата адвокатска канцеларија, на обвинетиот бизнисмен Цветан Панделески во случајот „Империја“ на СЈО.

Да, има судир на интереси. На мое инсистирање Павлески инеговата канцеларија земаа обврска да ги откажат полномоштвата на другите осомничени на другите рпедмети на СЈО, рече Рускоска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.