Вие на КОКА, ние на пилешка шунка. Уаааа!- акеторт Сашо Тасевски не запира со статусите за пратеникот Павле Богоевски од кого во најмала рака се очекува повлекување од пратеничката функција.

Тасевски вели:

Павле, кој признае, она ПОЛА му се прашта.
Ако поделиш на сиромаси и другото ПОЛА се простуе.

Тасевски го објави и „хитот на месецот“

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.