Пратеникот Павле Богоевски треба да си даде оставка од пратеничката функција по скандалот со нарачка на нелегална супстанца, вели во текстот за „Цивил медиа“ новинарот на 1ТВ Сашо Орданоски.

Според него Богоевски е „смртно ранет” од аферата со набавка на дрога, но за Орданоски поважно е да се открие целата шема позади објавениот телефонски разговор, за кој не се знае како дошол до руската социјална мрежа ВК.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.