Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски денес беше во посета на Чаир од каде порача – одиме на ПОБЕДА!

Патриотскиот Чаир е уште една општина од која ја добиваме подршката за првата претседателка на Република Македонија, професорката Сиљановска.
Поразговаравме со граѓаните, го слушнавне нивното мислење и заеднички со верба одиме на ПОБЕДА, порача Мисајловски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.