Струмичката ТВ Вис се вклучи во живо од пристигнувањето на македонските граѓаните во во хотелот „Цар Самоил“ во Банско, каде ќе бидат сместени во задолжителниот 14-дневен државен карантин.

Сместувањето се одвива под силно полициско обезбедување, а според полициски извори на телевизијата, се сместуваат првите два од вкупно десет автобуси и засега нема проблеми.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.