Врнежите од снег, буквално ја затрупаа Македонија. Патиштата затрупани, возачите тешко се сноаѓаат со наносите на снег на коловозите, па не можат да возат, се лизгаат, се удираат. На Стража е вистински хаос, што може да се види и од фотографиите

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.