Празникот на жената СДСМ уште еднаш го покажа како повод за партизирани на државните институции и на локално ниво. Тоа денеска се случи во Ресен .

Началникот на полициската станица Емин Кранли дели благодарници на сојузот на жени на  СДСМ во градот во текот на работното време. Насмеани лица, свечени фризури, полна маса…

Погледнете ја атмосферата на оваа партиско-полициска прослава.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.