Вечерва ДУИ одржува седница на централното раководство, на која, Атила Реџепи е именувана за генерален секретар на ДУИ, а Артан Груби за организационен секретар, објави 21ТВ.

Атила доаѓа на местото на починатиот Абдулаќим Адеми, а Груби на местот на Хазби Лика.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.