Граѓаните со пароли ги пречекаа автобусите кои од другите градови носат вработени во администрацијата за денешниот марш во Скопје. „Добредојдовте на маршот за спас на Заев“, гласи една од паролите.


Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.