Пародија на кампањата на СДСМ „30 прашања и 30 одговори“ во видео во кое студент од студентскиот дом „Кузман Јосифовски Питу“ во Скопје одговара на 30 прашања.

Радио МОФ на својот Фејсбук профил објавија видео од студентот Александар.

Еве ги неговите одговори:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.