Паричката од бадниковото лепче во семејството Мицкоски годинава се падна кај мајката Лилјана. Како што кажа претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на гостување во емисијата „Магазин“ на телевизија „Сител“ овој празник секогаш го поминува со дома најблиските и семејството.

Тој откри и дека токму неговата мајка секогаш е задолжена за семејниот божикниот ручек.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.